Nowy Diagnostyka i prewencja w sporcie przy użyciu mięśniowych testów manualnych Zobacz większe

Diagnostyka i prewencja w sporcie przy użyciu mięśniowych testów manualnych

Jeżeli u swoich pacjentów regularnie zmagasz się z problemem bólu barków, kolan, szyi i zrotowanej miednicy, rehabilitacja ich zajmuje Ci za wiele czasu, a Ty już tracisz pomysły jak się z nimi zmagać?

Więcej szczegółów

Jeżeli u swoich pacjentów regularnie zmagasz się z problemem bólu barków, kolan, szyi i zrotowanej miednicy, rehabilitacja ich zajmuje Ci za wiele czasu, a Ty już tracisz pomysły jak się z nimi zmagać? Na tym szkoleniu dowiesz się jak rozwiązywać te problemy praktycznie na jednej wizycie! 

JEDYNE TAKIE SZKOLENIE W POLSCE!

BarbellBrothers wraz z niezastąpionym Wojciechem Prokopowiczem zapraszają na jedyne i zarazem tak potrzebne szkolenie z manualnych testów mięśniowych, diagnozowaniu przyczyn bólu oraz odpowiedniej rehabilitacji i profilaktyce! 

PROGRAM SZKOLENIA 

W pierwszy dzień nauczymy Cię manualnych testów mięśniowych, które pozwolą Ci precyzyjnie określać problemy z najczęściej występującymi kontuzjami. Testy, które poznacie będą dotyczyły grup mięsniowych, których złe funkcjonowanie najbardziej oddziałuje na cały aparat ruchu (m.in. zębaty przedni, naramienny, podgrzebieniowy, czworoboczny, równoległoboczny, podobojczykowy, nadgrzebieniowy, dwugłowy ramienia, trójgłowy ramienia oraz ramienno-promieniowy). Na warsztat weźmiemy również najczęściej uciskane nerwy, np. pośredni i łokciowy oraz miejsca, w których najczęściej występuje ucisk. Zajmiemy się rozpoznawaniem zrotowanej miednicy, niestabilnej stopy oraz obręczy miedniczej. Poświęcimy również czas na wykrywanie nieprawidłowości w funkcjonowaniu klatki piersiowej, przepony i mięśni brzucha. Zakończeniem tego dnia będzie obserwacja układu kostno-mięśniowego po wykonaniu prowokacji mięśniowych i przywróceniu balansu mięśniowego( zwrócimy uwagę na rozciąganie mięśnia, jętki oraz sklejenie mięśni) . Drugi dzień szkolenia zaprezentujemy regresje i progresje ćwiczeń to wzmacniania osłabionych mięśni. Skupimy się na omówieniu podstawowych wzorców ruchowych oraz tego jak nieprawdiłowe wykonywanie podstawowych ruchów wpływa na wyniki w sporcie. 

PROWADZĄCY SZKOLENIE: 

Wojciech Prokopowicz - jeden z najlepszych diagnostów i specjalistów w dziedzinie pracy ludzkiego ciała, właściciel One Rep Max Gym. Człowiek, który mechanizmy rzadzące ludzkim ciałem opanował do perfekcji i wiedzę tą wykorzystuje w współpracy z najlepszymi zawodnikami w Polsce! Współpracuje również z zawodnikami Barbell Brothers, którzy niejednokrotnie w czasie zawodów mogli liczyć na jego pomoc, która od razu rozwiązywała problemy. Ludzie do niego najczęściej trafiają z problemami, które są nie do rozwiązania, a on likwiduje je w trakcie jednej wizyty. 

Barbell Brothers - Topowy team trenerski, czołówka polskiego trójboju siłowego, specjaliści w dziedzinie treningu siłowego oraz psychologii sportu. Trenerzy i zawodnicy z wieloletnim stażem oraz sukcesami! Nasi zawodnicy zdobywają miejsca na podium zarówno na zawodach ogólnopolskich, jak i światowych. 

CO MASZ DO ZYSKANIA?

Precyzyjne i skuteczne narzedzia do diagnostyki patologi na ukladzie ruchu. Gotowy wzorzec postępowania, który będziesz mógł zaaplikować od razu po zakończeniu kursu. Mamy ograniczoną liczbę miejsc, aby w rzetelny sposób przekazać wiedzę dlatego nie czekaj i zapisz się już teraz! 3 protokoły do pracy z klientem indywidualnym + 2 case study z trójboistą oraz crossfiterem.

AGENDA
Moduł I:
Dzień 1:

manualne testy mięśniowe w rozpoznanu niestabilnej łopatki(obręczy barkowej)
- ból ścięgna stożka rotatorów i bóle barków 
- łokieć tenisisty, cieśń nadgarstka 

MTM w ropoznaniu niestabilnej obręczy miedniczej
- rotacja miednicy wpływ na aparat ruchu

MTM w rozpoznaniu niestabilnej stopy
- wpływ nieaktywnej stopy na brak pracy tylnej taśmy 

MTM klatki piersiowej, przepona, mięśnie brzucha
- wpyw mięśni międzyżebrowych i skośnych brzucha na chód 

Pokazuje poniższe protokoły 
protokół: 
1. stabilizacja łopatki
2. stabilizacja stawu kruczo obojczykowego
3. uwolnienie nerwu zasłonowego ból przywodziciela
4. odrotowanie miednicy 
5. aktywacja stopy 
6. ból kolana nadaktywność mięśnia biodrowo lędźwiowego
7. biodrowo - lędźwiowy - gruszkowaty 
8. czworoboczny lędźwi - PSOAS

Moduł II:
Dzień 2:

Indywidualnie dobrane protokoły w ujęciu case study z zawodnikami. Ćwiczenia oparte o wyniki MTM jako kompletne narzędzie trenerskie, jako kompletne narzędzie trenerskie. Omówienie 3 protokołów z klientem indywidualnym oraz case study z trójboistą oraz crossfiterem. Dana charakterystyka sportu daje nam najczęściej występujące problemy które znamy już z doświadczenia. Case study z trójboistą oraz crossfiterem. 

CENA

Regularna 3297,00 zł brutto
Dla osób, które zakupiły MTM (Full) na platformie VOD online.barbellacademy.pl: 2.300,00 zł brutto

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt na mail: kontakt@barbellbrothers.pl lub p.remesz@barbellacademy.pl